„Moje dětství? Byla jsem neposedné dítě.“

Od 1. července má organizace JAHODA novou ředitelku, Magdu Juráňovou.
 
Magda se svým pozitivním přístupem a energií vplula do JAHODY a vede náš jahodový tým necelý měsíc, my se jí zeptali kromě jiného i na její dětství.
 
Jaké jsou Tvé předešlé zkušenosti z neziskového sektoru?
Do JAHODY jsem přišla z neziskové organizace Sociální klinika, kde jsem působila od roku 2017. Sociální klinika se zabývá poskytováním krátkodobé psychoterapie pro lidi ve finanční tísni. Tuto organizaci jsem posunula k sebevědomějšímu rozvoji, větší finanční stabilitě a věřím, že se mi ji podařilo dostat i do širšího povědomí veřejnosti.
 
Proč zrovna nezisková organizace JAHODA. Čím Tě zaujala při rozhodování nejvíce?
Poprvé jsem na JAHODU narazila před pár lety, když se mě můj kamarád ptal, jakou organizaci bych mu doporučila finančně podpořit. Společně jsme se shodli na JAHODĚ, neboť se nám líbilo, že vede mladé lidi k tomu, aby z nich vyrostli zdravě sebevědomí jedinci s úctou ke společenským hodnotám. V zimě minulého roku jsem ucítila vnitřní potřebu posunout se profesně dál. A na jaře JAHODA začala hledat novou ředitelku. A tak jsme se našli! A navíc – od dětství mám ráda jahody!
 
Prozradíš nám něco o svém dětství? Jak jsi trávila čas po škole, navštěvovala jsi pravidelně nějaké kroužky? Co Tě jako dítě bavilo?

Blonďatá, kudrnatá holčička, vyrůstající v malém městečku na Moravě. Tato neposeda čtřikrát do týdne po škole utíkala do hudebky, do folkloru a na hodiny náboženství. A jestli ji to bavilo? To víte, že ne! Nejraději lítala s děckama po ulici, schovávala se v kukuřici, ráchala se v potoce, ale zároveň se bála klekanice :D.

 

Zpět na výpis novinek