Nízkoprahové kluby

fotografie

Hlavní cílem a posláním nízkoprahových zařízení pro děti a mládež organizace JAHODA je prevence, jako je záškoláctví, agrese, rasismus nebo závislostní chování a podpora dětí a mladých lidí těžkých životních situacích. 

 

Cílem našich služeb je naučit děti a mladé lidi samostatně řešit běžné i mimořádné situace a celkově podporovat aktivní a zodpovědný přístup k životu.

 

V našich dvou klubech Jahoda (pro děti ve věku 6 – 14 let) a Džagoda (pro mladé lidi ve věku 13 – 26 let) nabízíme volnočasové a preventivní aktivity, kterými předcházíme rizikům, spojených s životem v anonymitě velkého sídliště Černý Most

"Džagoda je super, pracovníci jsou skvělý. Pomůžou se vším."

Chodím sem kvůli kamarádům a něco se naučit, třeba kulečník nebo hrát na bicí.“

fotografie

"Tak já si myslím, že je to, byl dobrý nápad vytvořit vlastně nějaký ten klub, který tady lidi z Čerňáku spojuje a pomáhá dávat jim plno možností jak využít čas, než být doma a jen na telefonu nebo někde v zimě fetovat."

obrázek lektora

Bc. Vendula Fendrychová, DiS.

manažerka sociálních služeb

Všechny sociální služby mají preventivní charakter, děti a mladí lidé často nemívají kvalitní rodinné zázemí, potýkají se se šikanou ve škole či v partě, mají nízké sebevědomí. Právě proto jim nabízíme pro ně atraktivní volnočasové aktivity, díky kterým s nimi navazujeme důvěrnější vztah. Pro děti i dospívající je pak snadnější sdílet s námi své starosti i radosti.