Albertov

Komunitní centrum v srdci Prahy

Přijďte se k nám podívat! Najdete nás v srdci Prahy hned vedle botanické zahrady. V našich prostorách se snažíme vytvářet bezpečný a přátelský prostor pro děti i jejich rodiče.

Chcete vědět, jak to u nás vypadá? Podívejte se na naši galerii nebo k nám zavítejte osobně. Co všechno nabízíme?

fotografie
fotografie

Jak vidí rodiče naši hernu?

 

Hezká herna s hromadou hraček, k tomu zahrada s pískovištěm i odrážedly. Milý a vstřícný personál, příjemná kavárna. Využívám na hlídání s coworkingem a jsem moc spokojená. Syn tady taky chodí moc rád.“

Staráme se o vaše zdraví. Všechny prostory komunitního centra pravidelně dezinfikujeme profesionálními generátory ozónu.

Příměstské tábory na Praze 2

 

Naše letní příměstské tábory jsou plné zábavy, poznání a nových zážitků. Pro děti připravujeme zajímavá témata, která je obohatí o nové informace zábavnou formou.

 

Jak vidí rodiče naše příměstské tábory?

 

Pokud někdo z rodičů váhá nad tímto příměstským táborem, je to zbytečné. Sama jsem svého syna poslala na takovýto tábor poprvé a jsem opravdu nadšená. Přístup vychovatelek je báječný, program byl pestrý a syn, který má víc než dostatek energie přišel domů vždy vyřáděný, nadšený a společensky unavený. Roli nehrála ani drobná jazyková bariéra, i přesto komunikace mezi synem a vychovateli probíhala perfektně. Moc děkujeme za skvělý prázdninový program a už se těšíme na další rok. Se srdečným pozdravem Solonynka.

 

Podívejte se na přehled příměstských letních táborů  → tábory a rezervace.

 

Máte nějakou otázku nebo potřebujete poradit? Kontaktujte Dianu Pexovou: komunitni.centrum@jahoda.cz

fotografie

Aktivity Rodinného centra Jahoda Albertov jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Kalendář akcí

náhradní obrázek 27 září, 2023

Muzikoterapie

Na Slupi 14

Umožněte dětem vyjádřit své emoce a komunikaci skrze hudbu a podpořte jejich motorické dovednosti, pozornost a soustředění.

náhradní obrázek 3 října, 2023

Odměny a tresty – seminář

Na Slupi 14, Praha 2

Tresty, chvála a odměny. Kolem těchto témat se vede mnoho diskuzí, vyvstává mnoho otazníků. Fyzické tresty jsou dnes zakazovány, psychické, jako je znevažování, výsměch, ignorace či odpírání lásky však mohou být ještě horší. Lze vychovávat bez trestů? A co chvála a odměňování? Jak správně chválit, abychom nepřechválili, dítě příliš nezatížili a také aby chvála neztratila svou hodnotu? Přijďte si poslechnout psycholožku a autorku knih Zdravý rozum ve výchově, Uvolněné rodičovství a Odolné dítě, Mgr. et Mgr. Pavlu Kouckou, která se věnuje individuální, párové a skupinové psychoterapii.

náhradní obrázek 6 října, 2023

Přespávačka – akce pro děti

Na Slupi 14, Praha 2

Užijte si volný večer a dejte děti k nám. Po společné večeři nás čekají společenské hry a soutěže, na závěr oblíbené promítání. Ráno proběhne rozcvička zábavnou formou a následně snídaně. V ceně je program, večeře, snídaně.

náhradní obrázek 18 října, 2023

Muzikoterapie

Na Slupi 14, Praha 2

Umožněte dětem vyjádřit své emoce a komunikaci skrze hudbu a podpořte jejich motorické dovednosti, pozornost a soustředění

náhradní obrázek 24 října, 2023

Zdravé stravování u dětí – seminář

Na Slupi 14, Praha 2

Jak na zdravé stravování u dětí? Internet se jen hemží názory, radami a články a někdy je obtížné se v záplavě informací vyznat. Během tohoto semináře si přiblížíme potřeby dětí z hlediska složení stravy a zaměříme se na to, jaké potraviny jsou pro děti vhodné a proč. Osvětlíme si také, jak naše tělo jednotlivé živiny zpracovává a díky tomu si budeme moci lépe odpovědět na otázky, jako například: Potřebují děti cukr, aby doplnily vydanou energii? Je potřeba, aby děti zařadily celozrnné pečivo, luštěniny a různé obiloviny? Když dítě některé potraviny odmítá, je potřeba ho přesvědčovat, aby je jedlo? Během semináře bude samozřejmě prostor i pro jednotlivé dotazy.

náhradní obrázek 30 října, 2023

Halloween – akce pro rodiny s dětmi

Na Slupi 14, Praha 2

Těšit se můžete na dlabání dýní, strašidelné výtvarné tvoření, tajemnou stezku odvahy. V ceně: dýně na vydlabání, program, výtvarná dílna. VSTUP DĚTÍ, MOŽNÝ VE STRAŠIDELNÝCH MASKÁCH

náhradní obrázek 7 listopadu, 2023

Jak provázet děti v digitálním světě – seminář

Na Slupi 14, Praha 2

Cílem semináře je přiblížit rodičům i pomocí praktických ukázek téma bezpečnosti dětí na internetu. Pokud jsou vaše děti ještě malé a nemáte mnoho zkušeností s tím, jak je bezpečně provést digitálním světem, možná ani netušíte, kde v této oblasti vůbec začít. Můžete začít přemýšlet třeba o tom, jaká nastavit pravidla používání technologií, jak spravovat obsah vhodný pro děti a co dělat pro ochranu soukromí a bezpečí. Seminářem vás provede Ludmila Kasalová, certifikovaná trenérka Google 2020 v oblasti podnikatelského myšlení a taky máma dvou malých dětí, které vyrůstají s mobily i s tablety. Díky praktickým ukázkám se naučíte současné nástroje pro zajištění bezpečnosti dětí na internetu používat a ochránit tak své děti na maximum.

náhradní obrázek 9 listopadu, 2023

Svátek sv. Martina – akce pro rodiny s dětmi

Na Slupi 14, Praha 2

Zveme Vás na oslavu svátku sv. Martina. Nebude chybět ochutnávka svatomartinských rohlíčků a výtvarný workshop, kde budeme vyrábět lucerničky. O hudební doprovod se postará duo JANTARA. Přijďte si s dětmi užít příjemné odpoledne plné zábavy. Budeme se na Vás těšit!

náhradní obrázek 21 listopadu, 2023

Tradiční výuka vs. vnitřně řízené vzdělávání – seminář

Na Slupi 14, Praha 2

Kromě tradičního vzdělávání, kde vše řídí učitel a dítě nemá vliv na výuku, existují bohaté zkušenosti se sebeřízeným vzděláváním, ať ve svobodných demokratických školách nebo v domácím vzdělávání. Rozebereme rizika vzdělávání, které je postaveno na vnější motivaci a nemá šanci rozvíjet individuální potenciál všech dětí, a naopak přínosy vzdělávání, které je postaveno na vnitřní motivaci dítěte s důrazem na objevení a podpoření potenciálu každého dítěte.

náhradní obrázek 22 listopadu, 2023

Muzikoterapie

Na Slupi 14, Praha 2

Umožněte dětem vyjádřit své emoce a komunikaci skrze hudbu a podpořte jejich motorické dovednosti, pozornost a soustředění.

náhradní obrázek 2 prosince, 2023

Výroba adventních věnců – workshop

Na Slupi 12, Praha 2

Vyrobte si věnec podle vašich představ, který nesmí chybět na vašem stole. Dejte si u nás dobrou kávu a my Vám mezitím pohlídáme děti a zajistíme pro ně zábavný program. Těšíme se na vás.

náhradní obrázek 4 prosince, 2023

Mikulášská nadílka – akce pro rodiny s dětmi

Na Slupi 12, Praha 2

Srdečně Vás zveme na tradiční Mikulášskou nadílku. Připraven bude malý balíček pro každé dítě a horký nápoj pro dospěláka. vstupné 150 Kč/dítě.

náhradní obrázek 20 prosince, 2023

Muzikoterapie

Na Slupi 14, Praha 2

Umožněte dětem vyjádřit své emoce a komunikaci skrze hudbu a podpořte jejich motorické dovednosti, pozornost a soustředění

Další plánované akce průběžně doplňujeme.

Komunitní centrum

Příměstské tábory

Jednorázové akce

Komunitní rodinné centrum Jahoda Albertov

Na Slupi 1483/14

Praha 2 – Nové Město

email: komunitni.centrum@jahoda.cz

tel.: +420 737 901 098

FB: Komunitní rodinné centrum Albertov

 

číslo účtu: 2001075732/2010

 

 

Komunitní rodinné centrum Jahoda Albertov

Na Slupi 1483/14
Praha 2 - Nové Město

Zobrazit v Mapách Google
obrázek lektora

Diana Pexová

manažerka komunitního rodinného centra

Ahoj v JAHODĚ pracuji 6 let. Po celou dobu se točím kolem komunitních center, komunikace s maminkami a jejich dětmi mě strašně baví.
Ráda s kolegyněmi, zajišťuji příjemný prostor pro vzdělávání, setkávání, sdílení
svých zkušeností a trávení volného času s dětmi. Úsměv na tváři a milé vystupování je jedna z našich priorit, chceme, aby se u nás všichni cítili příjemně a rádi se vraceli. Dbáme na přípravu programu, spokojenost děti a rodičů, kteří si u nás mohou posedět a vychutnat si šálek kávy. Pokud nejsem v práci, tak se starám o 2 malé děti, se kterými mě můžete v JAHODĚ potkat.
Těším se na Vás!

ikona telefon +420 737 901 098 ikona email komunitni.centrum@jahoda.cz
obrázek lektora

Tereza Davidová

asistentka

Ahoj, jmenuji se Tereza a v komunitním centru se se mnou můžete potkávat od dubna 2023. I přesto že jsem se dosud věnovala úplně jiným jiným profesím, tak mě vždy práce s dětmi bavila. Je taková naše rodinná tradice. Jako nejstarší ze 4 sourozenců jsem se vždycky o ty mladší starala. Opravdového rodinného ducha se nyní snažím vytvořit i mimo domov. Na práci v komunitním centru se mi líbí, že se tady můžu potkávat nejen s dětmi, ale také s jejich rodinami.
Volný čas nejraději trávím v přírodě buď na chalupě blízko přehrady Orlík a nebo u rodičů na Moravě. Ráda sbírám houby, bylinky ale také krásné výhledy.

obrázek lektora

Vítězslava Nečasová

vedoucí Klubíku pro děti od 2,5 let

Jmenuji se Slávka a pocházím z Prahy. Od dětství jsem se věnovala baletu, který jsem později vystudovala na taneční konzervatoři. Učit a pomáhat lidem mě vždy přitahovalo a bavilo, proto jsem se po absolutoriu rozhodla pokračovat na Hudební akademii múzických umění, kde jsem vystudovala obor pedagogika tance. Od učení tanečních kroků pro dospělé jsem se dostala postupně až k malým dětem. Nejprve jsem učila tanec v různých tanečních studiích, dokud jsem se nedostala do soukromé mateřské školky v Praze Petrovicích. Díky pravidelným lekcím jsem si uvědomila, že je mi s dětmi velmi dobře, a tak jsem se nakonec stala i učitelkou na plný úvazek. Předškolní pedagogiku jsem dálkově vystudovala na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální na Praze 6. S dětmi se snažím nejprve vytvořit bezpečné místo, do kterého se s úsměvem a s radostí vracejí. Postupně pak spolu máme možnost začít objevovat svět a jeho pestré možnosti.

obrázek lektora

Radka Kořínková

brigádnice - hlídání dětí, obsluha kavárny

Jmenuji se Radka a pro komunitní centrum Jahoda pracuji od roku 2022. K dětem mě již od útlého věku vedla rodinná tradice. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku a stejnému oboru se nyní věnují i na Univerzitě Karlově. S dětmi různých věkových kategorií se tedy setkávám nejen v Jahodě, ale i mimo ni v rámci předškolních a mimoškolních zařízení, táborů a kulturních akcí. Stále sbírám nové a obohacující zkušenosti v tomto oboru, a tak jsem ráda, že právě Jahoda přesně takové podmínky vytváří a umožňuje seberealizaci nejen nám, ale především dětem a jejich rodinám.

obrázek lektora

Alexandra Plocková

brigádnice - hlídání dětí, obsluha kavárny

Jmenuji se Alexandra, v komunitním centru Jahoda pracuji od podzimu 2022. Kromě práce v Jahodě vedu taneční a sportovní kurzy pro děti v mateřských školách. Práce s dětmi mě bavila od doby, kdy jsem jezdila jako praktikantka a později vedoucí na tábor, proto jsem šla studovat VOŠ sociálně právní, obor sociální pedagogika. Čas s dětmi přizpůsobuji podle jejich potřeb, aby se u nás cítily dobře a rády se k nám vracely.

ikona kalendář

pondělí – pátek
od 8:30 do 18:00

ikona značka mapy

Na Slupi 1483/14
Praha 2 - Nové Město

ikona informace

email: komunitni.centrum@jahoda.cz
tel.: +420 737 901 098

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu. Kliknutím na tlačítko „Přijímám vše“ vyjádříte svůj souhlas s užitím souborů cookies pro statistiku a marketing.
Podrobnější informace o využití cookies souborů.