Jesle plné radosti, poznávání a nových zážitků
Když se do péče o vaše nejdražší pustí tři nadšené chůvy, které milují svou práci, je z toho dětská skupina plná radosti a smíchu. Rodiče u nás zejména oceňují malou skupinu dětí, individuální přístup zkušených chův a profesionální plán výchovy a péče o děti podpořený desetiletou zkušeností JAHODY.

Dětská skupina v Praze
Jahodovou dětskou skupinu najdete kousek od metra a nákupního centra Černý Most. U dětské skupiny vždy pohodlně zaparkujete a parkování je zdarma. Do centra Prahy se od nás dostanete metrem za 17 minut nebo za půl hodiny autem.
Jak nás vidí rodiče
“Syn se prokazatelně učí nové věci, více kreslí a je více komunikativní. Vždy když vidím chůvy, jak se dětem věnují, tak skoro nevěřím, že jahodové jesličky jsou tak skvělé.”
Zaujala vás dětská skupina nebo máte dotazy?
Kontaktujte nás ► tel: +420 777 674 060 e-mail: jahudka@jahoda.cz
Aktivní dětská skupina
Každý měsíc vymýšlíme nová témata, která inspirují tvoření, říkanky, logopedická cvičení, zpívání a didaktické hry. K dětem přistupujeme individuálně, podporujeme je v jejich oblíbených činnostech a nadání.
Pro děti jsou hra na hudební nástroje nebo tanec, ale i říkadla se zapojením ručiček a nožiček velmi důležité a zábavné aktivity, které pozitivně působí na kreativitu dítěte a koordinaci, ale také na jeho zručnost a zlepšování soustředění.

kultura | logopedie | divadlo | muzikoterapie | výtvarná činnost | canisterapie | čtecí babička | environmentální výchova

Zázemí jahodové dětské skupiny
Jahodová skupina v Praze je kompletně zrekonstruovaná a sídlí v prostorách architektonicky přizpůsobených dětem. Máme spoustu hraček pro nejmenší, ale i interaktivních a vzdělávacích her pro ty starší. Děti u nás nejvíce baví:
- oblíbený domeček
- klouzačka do bazénku s balónky
- letní terasa s bazénkem
- bylinkový záhon, o který děti pečují
- dětské hřiště, skluzavky a pískoviště
Stravování v dětské skupině
Jídlo u nás dětem chutná. Máme velmi pestrý jídelníček, hodně zeleniny a ovoce.
Jídelníček, o který se stará zdravá firma Ekolandia, rádi přizpůsobíme stravovacím potřebám dítěte.


Adaptační program
Někdy může být proces adaptace náročný jak pro dítě, tak i pro rodiče. Máme vyzkoušený systém adaptace a vždy se snažíme vyjít vstříc požadavkům a přáním rodičů i dětí.
Potřebuje se vaše děťátko při příchodu do jeslí trochu pomazlit a mít svůj klid? Či dojíst svou oblíbenou snídani nebo dopít teplé mléko z lahvičky? Jsme na to připraveni.
* Naše jesle jsou v režimu dětské skupiny a řídí se zákonem č. 247/2014 Sb. Zákon o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů.
Náš tým

Bc. Klára Hasincová
vedoucí dětské skupiny Jahoda Černý Most
V Jahodě pracuji od léta 2022 na pozici vedoucí dětské skupiny. Na střední škole jsem studovala obor sociální činnost, na vysokých školách sociální práci a sociální pedagogiku. Během studijních let jsem poskytovala domácí péči o děti, účastnila se příměstských táborů, vypomáhala při dětských představeních, absolvovala jsem hodiny školních praxí v mateřských školách, jesličkách i dětských studiích a následně jsem nastoupila na pozici chůvy v dětské skupině. Po nabytí zkušeností a ukončení studia mě přijala Jahoda. Do žádné práce jsem se zatím tak moc netěšila jako právě sem. Spojení živelné a kreativní práce s dětmi s administrativou a organizací práce je pro mě ideální kombinace. Volný čas trávím nejraději ve společnosti přátel, jógou, plaváním, hraním deskovek, spaním pod širákem nebo výlety za poznáním. Budu se snažit nabízenou službu vést tak, aby se děti všestranně rozvíjely, pobyt ve skupině si plnohodnotně užily a rády se za námi vracely.



Bára Tyrlíková
chůva
Jmenuji se Bára a pracuji jako chůva v dětské skupině Jahoda. Vystudovala jsem obor sociální služby a díky dosavadní praxi mám bohaté zkušenosti s hlídáním a péči o děti. Zároveň jsem máma šestiletého syna, díky kterému jsem se během rodičovské dovolené utvrdila, že mě práce s dětmi naplňuje a dává mi smysl. Proto jsem absolvovala různé kurzy týkající se práce s dětmi a zároveň praxi v mateřské a základní škole. Ve volném čase ráda cestuji a organizuji zábavné a vzdělávací akce pro děti.

Bc. Tereza Budinová, DiS.
chůva
Práce s dětmi mě vždy bavila a proto jsem se rozhodla studovat sociální pedagogiku. Školní praxi jsem absolvovala zde v Jahodě v roce 2020. Jelikož jsem si prostředí, kolektiv i samotnou práci zamilovala, nastoupila jsem na pozici chůvy do dětské skupiny. Snažím se být každému dítěti pomocníkem v prozkoumávání světa. Velmi ráda trávím čas s dětmi a sleduji, jak se rozvíjejí, učí a rostou. Nadále pokračuji ve studiu. Ve volném čase ráda čtu, chodím do divadla a o prázdninách jezdím na tábory určené dětem z dětských domovů.

Adéla Schwarzová
chůva
V uplynulých letech jsem vystudovala střední školu sociálně právní a v tomto oboru studuji nadále na vysoké škole. Jsem aktivní člověk. Volný čas trávím nejčastěji venku se svým partnerem, psem a koněm, cestováním, čtením knih a péčí o zvířata na farmě. Ráda propojuji zvířecí svět s lidským, a tak to mám i s dětmi. Fascinuje mě svět, jak ho vidí děti a jsem vděčná, že mohu být jeho součástí. Práce s dětmi mě naplňuje. Být pro ně oporou, učit je novým věcem, hrát si s nimi, porozumět jim a dostávat tak vstupenku do jejich nevinného světa. Proto jsem se rozhodla stát se součástí Jahody a podílet se tak na vytvoření místa, kam se děti těší.

Kateřina Beránková
chůva
V DS Jahoda pracuji od června 2022. S dětmi pracuji již několik let - jako chůva, animátorka a maluji dětem na obličej na dětských akcích a oslavách. Dělám tuto práci s nadšením. Ráda děti učím novým dovednostem, podporuji je v jejich přirozených talentech a snažím se rozvíjet jejich kreativitu a fantazii. Při práci s dětmi se nejčastěji řídím M.M. heslem: „Pomoz mi, abych to dokázal sám.“ Ve volném čase se věnuji zvířatům, především pak svému terapeutickému kocourkovi, se kterým chodíme do DD rozdávat radost prostřednictvím felinoterapie.

Tereza Cuperová
chůva
Jmenuji se Tereza Cuperová, jsem ze Znojma a vystudovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou. Práce s dětmi mě naplňuje a tak jsem se rozhodla touto cestou pokračovat i nadále. Po maturitě jsem začala pracovat v lesní školičce pro děti mladší tří let. V říjnu 2022 jsem nastoupila jako chůva do dětské skupiny Jahoda a jsem za tuto novou zkušenost moc ráda :)
Ke stažení
Zde najdete veškeré dokumenty potřebné k přihlášení dítěte do dětské skupiny Jahoda Černý Most.
Dětská skupina Jahoda Černý Most je registrovanou dětskou skupinou u Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt je podpořen Evropskou unií – Operačním programem Zaměstnanost. Cílem projektu je poskytování služeb péče o děti v místě realizace na Praze 14 a zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi.
