Po roce jsme se s týmem sociálních služeb Jahoda opět sešly v Rytířově Lhotě. Pronajaly jsme si chalupu, vařily si, chodily na procházky, hrály hry – a především se věnovaly hodnocení končícího roku a plánování toho příštího. Cílem víkendu bylo společně se zastavit, reflektovat a nastavit priority pro rok 2026.
V rámci programu jsme aktualizovaly SWOT analýzu našich služeb, sdílely zkušenosti z praxe a otevřeně mluvily o silných i slabých stránkách každé z nás ve vztahu k týmu. Na základě toho jsme si nastavily konkrétní kompetence a odpovědnosti, zejména v oblasti přímé práce s klienty.
Nechyběly ani nově připravené tematické pracovní listy, které budeme využívat v roce 2026 při práci s naší cílovou skupinou. Ty pomohou lépe strukturovat i zacílit jednotlivé aktivity.
Důležitou součástí víkendu bylo také být spolu mimo běžné pracovní prostředí. Sdílely jsme své pohledy, názory i pocity, posouvaly komunikaci v týmu a ujasňovaly si, že máme společný směr i hodnoty. I díky tomu vznikl konkrétní plán na posílení otevřené komunikace a kultury zpětné vazby v roce 2026.
Víkend byl intenzivní, náročný, ale nesmírně přínosný. Každá z nás si sáhla trochu do sebe – a odjížděly jsme s vědomím, že jsme tady především pro naše klienty, a že máme chuť i sílu dělat tuhle práci naplno a společně.